Denne sommeren har vi vært så heldige å få tilbringe seks uker som interns hos Rieber & Søn. Allerede fra første dag i Kalfaret ble vi møtt med varme smil, åpne dører og en genuin interesse for hvem vi var. Etter en introduksjon til selskapet og dets porteføljeselskaper fikk vi raskt kaste oss ut i spennende prosjekter, og ingen dager har vært like siden.
Gjennom sommeren har vi jobbet med et bredt spekter av oppgaver for både investeringsteamet og flere av porteføljeselskapene. Arbeidet har variert fra markedsanalyser og strategivurderinger til økonomiske modeller og kartlegging av nye mulighetsområder. Prosjektene har hatt ulik varighet, noen har strukket seg over hele perioden mens andre har vært korte og intense.
Det vi kanskje har satt mest pris på, er friheten vi har hatt til å forme prosjektene underveis. Rieber & Søn har stolt på at vi kan tolke problemstillingene på vår egen måte, teste ideer og finne løsninger vi selv kunne stå for. Denne tilliten har gjort at vi har vokst både faglig og personlig, og det har vært utrolig motiverende å se at arbeidet vårt faktisk har blitt tatt i bruk, noen ganger allerede mens prosjektene pågikk.
Like viktig som selve jobbingen har vært menneskene vi har møtt. Vi har hatt mange gode samtaler over kaffekoppen, fått hjelp og råd når vi har trengt det, og delt mye latter både i og utenfor kontoret. Sosiale middager, spontane fjellturer og felles pauser har gjort at vi har gledet oss til å gå på jobb hver eneste dag.
Når vi nå ser tilbake på sommeren sitter vi igjen med en følelse av å ha vært en del av et miljø som kombinerer profesjonalitet med varme og åpenhet. Vi vil takke alle i Rieber & Søn for at dere har gitt oss muligheten til å lære, bidra og føle oss som en naturlig del av teamet, og for en sommer vi kommer til å huske lenge.
Vennlig hilsen,
Oskar, Yngvild, Truls, Dina, Edvard og Ibeline
